Haberler

  • Anasayfa
  • Ok
  • Basın
  • Ok
  • Haberler
  • Ok
  • Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı.
Teknolojisi ve boyutu ile Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük güneş enerjisi santrali, Tunçmatik-Powergie güvencesiyle hizmete girdi. Sistem yılda yaklaşık olarak 100,000 Euro karlılık getirecek.
 
TÜRKİYE’DE BİR İLK
 
1969 yılından beri Türkiye’nin enerji çözümleri markası olarak hizmet eden Tunçmatik’ in yan kuruluşu olan Powergie’nin, Gaziantep’teki Tad Piliç tesisine, 10,000 m2’lik bir arazi üzerine kurduğu Güneş Enerji Santralinin yılda 800,000 kWh enerji üretimi yapması hedefleniyor. 2000’in üzerinde sanayi tesisine sahip olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin model ve lokomotif kenti Gaziantep, 2 milyon TL yatırım ile kurulan, 500 kWp gücündeki santral ile daha da değerleniyor. Yüksek verimi, basit yapısı ve kolay bakım özellikleri ile öne çıkan santral, sistemin tasarımı bakımından da  mini merkezi inverter kullanılarak inşa edildiği için Türkiye’de bir ilk.
Sistemde 2000 adet 250Wp gücünde solar panel, 10 adet 60 kW gücünde inverter, Almanya’dan ithal edilmiş olan özel mekanik konstrüksiyon, orta gerilim, alçak gerilim koruma ve şalt malzemeleri, açık hava şartlarına uygun özel solar kablolar, ilgili kontrol ve uzaktan izleme sistemleri bulunuyor.
 
Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı. Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı. Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı. Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı. Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı. Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı. Tuncmatik - Powergie Gaziantep 500 kWp Güneş Enerji Santrali Hizmete Açıldı.